SÕPRUSLASED
 

Sõpruse asutaja

Ilma Adamson

Oma erialavaliku ja tantsutarkuse võlgnen oma Õpetajale – Ullo Toomile. Sõprus on olnud minu elutöö nii ansambli loojana kui ka koreograafi ja tantsupedagoogina, seda kuni 44 aastat. See ansambel on andnud mulle tiivad, teadmised ja kogemused lavalisest rahvatantsust, mis on võimaldanud koolitada tehniliselt võimekaid tantsijaid, kes minu ja teiste autorite loomingut on tutvustanud mitte üksnes koduvabariigis vaid ka laias maailmas. Olen siiralt rõõmus – Sõprus on heades kätes ning jätkab sama lennukalt ja loominguliselt.

Juhendajad

Agne Kurrikoff-Herman

Minu tantsuarmastus sai alguse Keila Kooli juures tegutsevas laste-ja noorte ansamblis Spekter, kus õpetaja Andres Aare Tooming mind tantsu juurde tõi. Soov saada tantsuõpetajaks viis mu Viljandi Kultuurikolledžisse, kus hakkas küpsema armastus Eesti tantsu vastu. 2000. aastal jõudsin Sõprusesse, kuhu olen tänaseks jäänud juba paarikümneks hooajaks.

Kätrin Järvis

Minu tantsutee algas noorteansamblis Vallatus. 1982. aasta sügisel asusin tantsima Tantsuansambel Sõprusesse ning 2006. aastast tegutsen siin ka tantsuõpetajana. Lisaks pikale tantsustaažile Ilma Adamsoni käe all lõpetasin 2007. aastal Rahvatantsujuhtide kooli. 2009. aastast õpetan Harkujärve Põhikooli ning 2016. aastast Pirita Majandusgümnaasiumi rahvatantsurühmasid.

Raul Markus Vaiksoo

Tantsu juurde juhatas mind Agne Kurrikoff-Herman, kelle juhendamisel tantsisin terve kooliaja. Tartusse elama asudes tantsisin paralleeselt ka Tantsutaldades ning aastal 2019 lõin oma rühma – Tantsuselts Pikne. Olen juhendanud Folklooriklubi Maatasa ja ansambel Tantsutallad tantsijaid. 2020. aastal lõpetasin Ilma Adamsoni nimelise tantsukooli ning aastast 2022 olen jõudnud ringiga tagasi Gustav Adolfi Gümnaasiumisse liikumistunni õpetajana ning Tantsuansamblisse Sõprus.

Klaverisaatjad

Sõpruse treeningud toimuvad elava muusika saatel. Meie tantsijaid saadavad igas treeningtunnis klaverisaatjad Tatjana Maksimova, Helle Leppik ning Olha Avdieieva.

 

Koosseisud

Juhendab K. Järvis

Esindusrühm (A-rühm)

Väga hea tehnilise tasemega tantsijad, kellel on pikk tantsustaaž ning suur teotahe. Lõbus seltskond, kes lisaks trenni tegemisele on alati hakkamist täis ka uute tantsude katsetamisel ning looval kaasamõtlemisel.

Juhendab A. Kurrikoff-Herman

Naisrühmad

Sõpruse naisrühmi on kokku neli. Kogu see naistevägi, kes kahel korral nädalas koos treenib ja tantsib, on välja kasvanud 20 aastat tagasi Sõpruses alustanud 12-liikmelisest rühmast. Nii mõnegi tänase tantsija tantsutee algas just nimelt sel 20 aasta tagusel ajal.

Juhendab K. Järvis

Noorem segarühm

Toredad erineva tantsukogemusega noored. Rühmaga liitub igal hooajal nii uusi tantsuvõõraid huvilisi kui ka juba pikalt tantsupisikuga nakatunuid. Üheskoos õpitakse uusi samme, aidatakse järgi algajaid ning pingutatakse seatud eesmärkide nimel.

Juhendab K. Järvis koos R. M. Vaiksooga

Vanem segarühm (B-rühm)

Sõpruse vanemas segarühmas on väga erineva kogemuse ja taustaga tantsijaid. On neid, kelle kogemust võib mõõta kümnete aastatega ning on neid, kes alles esimesi tantsusamme õpivad.

Juhendab A. Kurrikoff-Herman

C-noorterühmad 1 ja 2

Gümnaasiuminoorte rühm sündis, kui lasterühma tantsupoisid ja -tüdrukud suureks kasvasid. Siit rühmast saab eesti tantsu armastamise pisiku, saab alguse tõeline sõpruskond ja tantsuline mõttelaad. C-noorterühm on justkui hoovõtukoht valmistumaks lennuks teistesse segarühmadesse.

Juhendab K. Järvis koos R. M. Vaiksooga

C-noorterühm 3

Kolmas gümnaasiuminoorte rühm sündis, kui 7.-9. klasside rühma lapsed suureks kasvasid. Hakkamist täis, alati teotahtelised ja tantsurõõmsad!

Juhendab K.Järvis

Vilistlasrühm

Ansambli raudvara, kes kulgeb tantsides läbi elu. Tantsimisega on alustatud juba Ilma Adamsoni käe all ning seega on tantsustaaži kõigil pea 20-30 aastat. Koos treenitakse, et end vormis hoida ning igal Sõpruse kontserdil anda oma panus ansambli kirevasse tantsukangasse.