Oops!! Something's Missing

Please install and activate Revolution Slider to use this shortcode

Uudis

Sõpruse vanem segarühm ja C3 rühm osalesid 6. aprillil VII Maie Orava tantsude võistutantsimisel. Oli rõõmu ja lusti täis päev! Äramärkimist väärisid mõlemad rühmad, kes said vahva ühise eripreemia – eriti muhe punt! Suur tänu TLÜ rahvatantsuansambel Soveldaja korraldustiimile ning kõigile võistutantsijatele! Palju õnne võitjatele ning jõudu ja tervist Maie Oravale!

Continue Reading
Uudis

4. mail Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis toimuval kontserdil toob Tantsuansambel Sõprus lavale aasta jooksul õpitud tantsud nii eesti autoritelt kui ka teistelt rahvastelt. Ühtlasi tehakse suur kummardus tantsuansambli loojale Ilma Adamsonile, kes sel aastal tähistab väärikat 90. juubelit.Kontserdil pöörleb tantsusammul enam kui 200 tantsijat noortest vilistlasteni. Tantsud on lavale seadnud Sõpruse kunstilised juhid Agne Kurrikoff-Herman ja Kätrin Järvis koos juhendaja Raul Markus Vaiksooga. Sündmust toetavad Tallinna linn ning Eesti Kultuurkapital.Piiratud kogus pileteid on saadaval Fientas: https://fienta.com/et/tantsuansambli-soprus-kontsert-polka-poordesOlete oodatud meie tantsurõõmust osa saama! 

Continue Reading
Uudis

Raamat Kätrin Järvise tantsudega. “Loodud tantsimiseks” sisaldab kaheteistkümne tantsu kirjeldust koos nootidega.Raamatus on kirjeldatud tantsud:Naistele: “Leemekulbi liigutajad” ja “Tulõq aga tulõq”Meestele: “Öised orjad” ja “Haanja miis”Lastele: “Kingatants”Segarühmale: “Kreisi reinlender”, “Lätsi sanna”, “Tantsule karmoškaga”, “Lätsi aga kõrtsi rõõmuga”, “Mul pole mõisa”, “Tantsulugu rättidega” ja” Õrn haare”.Raamatut saab tellida kirjutades soprus@soprus.eu.  Raamatu hind 20 €.

Continue Reading
Uudis

Veebruaris esines osake sõpruslastest sajandi suurimal rahvatantsukontserdil “90 ringi”, millega tähistati üheksa kümnendi möödumist esimesest tantsupeost. Meie esituses sai näha Kätrin Järvise tantsu “Las aga mede Mari tulla”, mis 2022. aastal pälvis ka esimese koha uute tantsude konkursil keerulisemate täiskasvanute tantsude kategoorias. Üles astus enam kui 700 tantsijat kogu Eestist, kes ühtlasi püüdlesid 2025. aasta üldtantsupeole valiksegarühmade liigis. Suur rõõm on jagada, et teiste seas näeb järgmisel aastal Kalevi staadioni tantsumurul just selles liigis ka Sõpruse valiksegarühma! 

Continue Reading
Uudis

VI Anna Raudkatsi võistutantsimine on selleks korraks läbi. Sõprus tuli võistutantsimiselt tagasi toredate uudistega – Agne Kurrikoff-Hermani juhendamisel pärjati C1 ja 2 segarühmi parima gümnaasiumirühma tiitliga!

Continue Reading
PREVIOUS POSTSPage 1 of 4NO NEW POSTS