Oops!! Something's Missing

Please install and activate Revolution Slider to use this shortcode

Uudis

Sõpruse vanem segarühm ja C3 rühm osalesid 6. aprillil VII Maie Orava tantsude võistutantsimisel. Oli rõõmu ja lusti täis päev! Äramärkimist väärisid mõlemad rühmad, kes said vahva ühise eripreemia – eriti muhe punt! Suur tänu TLÜ rahvatantsuansambel Soveldaja korraldustiimile ning kõigile võistutantsijatele! Palju õnne võitjatele ning jõudu ja tervist Maie Oravale!

Continue Reading
Uudis

VI Anna Raudkatsi võistutantsimine on selleks korraks läbi. Sõprus tuli võistutantsimiselt tagasi toredate uudistega – Agne Kurrikoff-Hermani juhendamisel pärjati C1 ja 2 segarühmi parima gümnaasiumirühma tiitliga!

Continue Reading
Uudis

Raamat Kätrin Järvise tantsudega. “Loodud tantsimiseks” sisaldab kaheteistkümne tantsu kirjeldust koos nootidega.Raamatus on kirjeldatud tantsud:Naistele: “Leemekulbi liigutajad” ja “Tulõq aga tulõq”Meestele: “Öised orjad” ja “Haanja miis”Lastele: “Kingatants”Segarühmale: “Kreisi reinlender”, “Lätsi sanna”, “Tantsule karmoškaga”, “Lätsi aga kõrtsi rõõmuga”, “Mul pole mõisa”, “Tantsulugu rättidega” ja” Õrn haare”.Raamatut saab tellida kirjutades soprus@soprus.eu.  Raamatu hind 20 €.

Continue Reading
Uudis

Veebruaris esines osake sõpruslastest sajandi suurimal rahvatantsukontserdil “90 ringi”, millega tähistati üheksa kümnendi möödumist esimesest tantsupeost. Meie esituses sai näha Kätrin Järvise tantsu “Las aga mede Mari tulla”, mis 2022. aastal pälvis ka esimese koha uute tantsude konkursil keerulisemate täiskasvanute tantsude kategoorias. Üles astus enam kui 700 tantsijat kogu Eestist, kes ühtlasi püüdlesid 2025. aasta üldtantsupeole valiksegarühmade liigis. Suur rõõm on jagada, et teiste seas näeb järgmisel aastal Kalevi staadioni tantsumurul just selles liigis ka Sõpruse valiksegarühma! 

Continue Reading
Uudis

17. veebruaril toimub Alexela kontserdimajas suur rahvatantsukontsert “90 ringi”, millega tähistatakse  90 aasta möödumist esimesest tantsupeost. 17. veebruaril algusega kell 18.00 teevad rahvatantsijad, teiste seas ka killuke Sõprusest, Alexela kontserdimajas sajandi suurima rahvatantsukontserdiga kummarduse 90-aastasele tantsupidude traditsioonile.Üles astub enam kui 700 tantsijat üle kogu Eesti, kes püüdlevad 2025. aasta üldtantsupeole valiksegarühmade liigis. Lavale tulevad rühmad tutvustavad oma isikupära, käekirja ning tantsuoskust. Tantsijate jaoks on see väga vastutusrikas ülesastumine, kuna tegu on 2025. aasta tantsupeo valiksegarühmade ettetantsimise ühe vooruga.Tule ela meile kaasa!

Continue Reading
PREVIOUS POSTSPage 1 of 4NO NEW POSTS