Mis on Sõprus?


Sõprus on üks Eesti vanimaid tantsuansambleid, mis tegutseb juba aastast 1946. Tantsuansambli loojaks on staažikas tantsupedagoog Ilma Adamson. Praegu juhendavad meie kaheksat rühma Kätrin Järvis ja Agne Kurrikoff- Herman. Tantsupisik viib meid ikka ja jälle nii kodumaa kui maailma erinevatesse paikadesse, et seal OMA rahva sõnum just tantsuga edasi anda.


Kui suur on Sõprus?


Sõprusringi kuulub sadakond tantsijat päris väikestest tantsulastest kuni vilistlasteni välja. Tänasel päeval on meil aktiivselt tegutsemas kaheksa rühma: lasterühm, kaks naisrühma, neli segarühma ja vilistlasrühm. See on meie SÕPRUSKOND.

Mida Sõprus tantsib?


Meie kirevasse tantsupõimikusse kuulub üle 300 erineva tantsu, enamik pärit meie oma juhendajatelt. Lisaks eesti autorite loomingule on repertuaaris omanäolise ja põneva osana ka tantsud neljakümnelt maailma erinevalt rahvalt, mida Sõprus uhkusega tantsib. Need tantsukultuuri killud oleme koju toonud oma tantsureisidelt. Muuhulgas on meid nähtud ka diskot, breiki, džaivi ja teisigi tantsustiile tantsimas :)


Mis meid koos hoiab?

·         hea seltskond, kes tunneb üksteise seltskonnast mõnu ka väljaspool trenni;

·         võimalus harjutada väga heade õpetajate käe all;

·         esineda aastas mitmetel kontsertitel;

·         käia reisimas, kanda erinevaid rahvarõivaid - Sõprusel on ilmselt Eesti suurim rahvarõivakogu.