Ansamblist

Sõprus on Tallinnas tegutsev tantsuansambel. Ansambel on 1946. aastal omaaegse Tööjõureservide Peavalitsuse  juurde loodud rahvatantsurühma õigusjärglane. Aastatel 1951-1961 juhendas rühma tantsutaat Ullo Toomi. 1958. aastal asus tööle tantsutaadi õpilane Ilma Adamson, kelle hooliva käe ja terava pilgu all moodustus uus rühm. Noor juht suutis kollektiivi viia kõrgele kunstilisele tasemele ning aastal 1962 omistati kollektiivile austav nimetus – Tantsuansambel ja nimeks sai ansamblile Sõprus.

Täna juhendavad meie kümmet särasilmset rühma väsimatud Agne Kurrikoff-Herman, Kätrin Järvis ja Lauri Sepp.

Meie repertuaaris on nii folkloori kui ka meie juhendajate ja külalisõpetajate poolt loodud tantse. Tantse kallist kodust ja kõikjalt üle maailma. Ansambli igapäeva teebki eriliseks kirg erinevate kultuuride vastu.  Rahvaste tantsud on meie trennisaalis ja esinemislaval alati auväärt kohal.

Sõprusesse tantsima

Sul on suur soov tantsupeol tantsida ja magasid liitumisperioodi maha?Avasime oma hooaja 4. septembril. Kirjuta meie juhendajatele enda soovist ja kogemusest tantsuga soprus@soprus.eu. Ehk saame su ikka punti võtta.
Üldtantsupidu on juba ukse ees!

 

Kutsu meid esinema

Sõprus esinemas “Pärimuse päitsed” kontserdil 2016

Soovid oma üritusele mõnd lõbusat vahepala? Kutsu rahvatants esinema oma õuele või peosaali! Sõprus tantsib nii kodusel muruplatsil kui ka suurtel lavadel. Võta meiega ühendust soprus@soprus.eu

Rahvariiete laenutus

Sõprusel on suur rahvarõivaste kogu, kust on võimalik rahvarõivaid laenutada. Meie laos on nii eesti kui teiste rahvaste riideid. Mõneks päevaks saab laenata nii terveid komplekte kui üksikesemeid. Rahvariiete laenutus toimib kokkuleppel laopidajaga.

Rahvariiete korrektseks kandmiseks saab küsida abi laopidajalt.

Rahvarõivaste laenutamise kohta saad infot meie armsa laopidaja Monika Vainjärve käest. Kontakteeruda saab telefonil 644 4611 või +372 5648 5514 ja meili teel monika.vainjarv@gmail.com 

Sõpruse ladu asub aadressil Toompuiestee 20, Tallinn.

Laenutuse hinnakiri

   Naiste komplekt   25 €
   Meeste komplekt   25 €
   Laste komplekt   18 €
   Mulgi kuub – kaabu   20 €
   Rahvaste komplekt   20 €
   Üksikeseme laenutus   7 – 10 €

Maksta saab nii sularahas kui arvega.

Enne laenutamist tutvu ka laenutustingimustega ning kindlasti loe, kuidas rahvariided tagastada:

Rahvariiete laenutustingimused 

Rahvariiete hooldusjuhend